Úvod » Služby » Estetická dermatologie » Mikrojehličkování (Medical Microneedling)

Mikrojehličkování (Medical Microneedling)

Mikrojehličkování neboli Microneedling je velmi účinná metoda, pomocí níž dochází k výrazné stimulaci vlastního kolagenu a navození omlazujících procesů v kůži. Je efektivní pro omlazení a zpevnění pleti, vyhlazení jemných vrásek, účinná při léčbě jizev, strií, akné, hyperpigmentace i rozácei.

Mikrojehličkování je vhodné pro všechny typy pleti a může být použito i na ošetření křehké pokožky okolí očí a krku. Koncept mikrojehličkování je založen na vlastnosti samoobnovovací schopnosti pokožky. Jehličky vytváří v pokožce mikrotraumata, která při procesu hojení spouštějí novou syntézu kolagenu. Nový kolagen redukuje hloubku vrásky, zvyšuje pružnost kůže, zlepšuje vzhled jizev a jiných defektů pleti. Výsledkem je jemnější, hladší, pevnější a mladší pokožka. Kromě stimulace tvorby kolagenu mikrojehličkování také vytváří kanálky, kterými jsou účinné látky absorbovány mnohem rychleji a efektivněji. Proto každá takováto účinná látka ve spojení s mikrojehličkováním rychle prostupuje do oblasti, kam je určena. Léčebný účinek výživných látek, např. sér, je tak mnohonásobně vyšší. Studie prokazují, že použití mikrojehličkování může zvýšit účinnost terapie až o několik set procent.

Po lokální aplikaci znecitlivujícího krému se pomocí elektrického přístroje s vysokou rotací pomocí mikrojehliček provádí ošetření podle typu pokožky a problému, který se řeší (vrásky, jizvy po akné, pigmentace, atd…). Tělo stimuluje tvorbu vlastního kolagenu a elastinu, díky zvýšení fibroblastů. Konečným výsledkem je, že vaše pleť se sama vyplní zevnitř, takže je hladší a vypadá mladě.

Výhody

  • Vhodná pro všechny typy pokožky
  • Může být používána na obličeji, krku, dekoltu a jiné části těla
  • Nepoškozuje pokožku (není ablativní)
  • Nevyvolává citlivost pokožky na UV záření
  • Bez rizika změny barvy kůže
  • Vhodná i pro tenkou pleť
  • Pro komfort pacientů může být použit lokálně anestetický krém
  • Krátká doba hojení
  • Proceduru je možné opakovat
  • Finančně výhodná metoda

Indikace

Stárnoucí pokožka (pro obnovu pevnosti a tonicity povadlé pokožky)
Je to alternativa k drobným faceliftovým procedurám. Je např. možné dosáhnout skvělého výsledku v oblasti nad očima, a to díky přirozenému zpevnění pokožky kolem obočí.

Posílení jemné kůže
Je to vhodná alternativa ablativního resurfasingu u pacientů s tenkou kůží. Téměř bezbolestná a finančně výhodná terapie oproti neablativní laserové terapii (frakční laser).

Vyhlazování jemných vrásek
Mikrojehličkování vyvolává přirozenou syntézu kolagenu, významně zvyšuje penetraci účinných látek a tudíž léčebný účinek lokálních výživových sér je mnohonásobně vyšší

Akné a jizvy
Mikrojehličkování zlepšuje texturu pokožky a zmenšuje velikost pórů. Snižuje viditelnost jizev po akné, zlepšuje vzhled jizev po planých neštovicích,zlepšuje vzhled starých jizev a jizev po operacích.

Hyperpigmentace
Redukuje pigmentové skvrny, pomáhá rozptýlit nahromaděné melanocyty v podkoží. Ohraničené okraje pigmentových skvrn mizí, pleť získává rovnoměrný barevný tón.

Péče po ošetření

Po mikrojehličkování vypadá pokožka jako po slunění. Tento efekt vymizí v průběhu 24 – 48 hodin. Po tuto dobu doporučujeme na pleť aplikovat pouze krémy doporučené ošetřujícím lékařem.V období zvýšené sluneční aktivity aplikovat krém se slunečním faktorem SPF 50.Po zákroku je vhodné se vyhnout fyzické aktivitě a pobytu v prašném prostředí.

Make-up doporučujeme používat až po úplném zhojení pokožky (po 48 hod).

Předčasné použití make-upu by mohlo zvýšit riziko vzniku hyperpigmentací, protože by se make-up mohl dostat do vytvořených mikrokanálků. Mohlo by také dojít ke vzniku zánětlivého procesu ošetřené pokožky.

Běžný režim péče doporučujeme obnovit po úplném zhojení ošetřované pleti (za cca 5-7 dní).

Následná terapie

Mikrojehličkování může být opakováno bez omezení každé 4 týdny. Většinou stačí cyklus 3 sezení s intervalem 3-4 týdnů. Interval 3 až 4 týdnů umožňuje maximální usazení nového kolagenu a dostatečné vyhodnocení výsledků každého sezení. Nicméně tvorba kolagenu může pokračovat až po dobu 12 měsíců.

Technika mikrojehličkování může být kombinována i s aplikací výplňových materiálů (v odstupu cca 10 dnů dle stavu hojení pleti).

Cena

Za ošetření od 2200,- Kč (záleží na velikosti ošetřované plochy).

Aktuality

Ordinace uzavřena | Číst více »

STORNO POPLATEK | Číst více »

Objednávání | Číst více »

Ordinační hodiny

Pondělí 08:00 – 12:00
13:00 – 17:00
Úterý 08:00 – 11:00
(pro neobjednané pacienty)
11:00 - 12:00
(zákroky pro objednané pacienty)
Středa 08:00 – 12:00
13:00 – 18:00
(léčebná kosmetika)
Čtvrtek 07:00 – 12:00
13:00 – 15:00
Pátek 08:00 – 12:00
13:00 – 14:00
(zákroky pro objednané pacienty)

Ošetřujeme pacienty po předchozím objednání. Objednat se je možno telefonicky nebo přes internet.

Kde nás najdete?

Ordinace roku 2017
Ordinace roku 2016
Ordinace roku 2015
MUDr. Iveta Fremlová je odborník přispívající na portálu Plastická-chirurgie.info.
 

Ohodnoťte nás!

powered by Estheticon
Pro zvyšování vaší spokojenosti využívá náš web soubory cookies, které slouží k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací. rozumím